ejimovarzybos.lt 2019 m. balandžio 10 d. 18:06 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Per Vilnių - 15 tūkstančių žingsnių

"Kviečiame į renginį atvykti dviračiu, paspirtuku, riedučiais ar viešuoju transportu“, – sako sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė.

15 tūkst. žingsnių ėjimas Vilniuje
15 tūkst. žingsnių ėjimas Vilniuje
Savomis kojomis įveikti 15 tūkst. žingsnių nuo Baltojo tilto palei Nerį, Vingio parką, užlipti ant Tauro kalno – tokia užduotis laukia balandžio pabaigoje vyksiančių Walmark „Ėjimo varžybų“ dalyvių. Renginio organizatorė, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė kartu su Vilniaus savivaldybe ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“ visus ėjikus prie Baltojo tilto kviečia atvykti pėstute, dviračiais, paspirtukais, riedučiais, riedžiais arba viešuoju transportu.
 
Į ketvirtus metus vyksiantį ėjimo renginį – be keturių ratų
 
Ketvirtus metus iš eilės vykstančiose varžybose ėjimo entuziastai paprastai įveikia 10,5 kilometro atstumą, grožėdamiesi Vilniaus vaizdais. Renginys traukia visus prijaučiančius aktyviam laisvalaikiui: sportininkus, sveikatingo laisvalaikio ieškančias šeimas, jaunimą, vyresnius žmones. Šiemet organizatoriai siūlo į starto vietą atvykti be automobilio. Dviračiams ir kitoms aplinkai draugiškoms transporto priemonėms bus įrengta speciali saugi stovėjimo vieta.
 
„Norime kviesti žmones būti socialiai atsakingais ir po miestą keliauti darniai. Todėl kviečiame į renginį atvykti dviračiu, paspirtuku, riedučiais ar viešuoju transportu“, – sako kasmet naują trasą pristatanti V. Musvydaitė.
 
Ėjimas, pasak jos, nereikalauja daug pastangų, tačiau yra sveikas ir bendruomeniškumą skatinantis užsiėmimas, todėl smagu pasukti galvas, kaip į tokias varžybas atvykti be keturių ratų.

Dalyviams siūlys saugomą riedėjimo priemonių zoną
 
Nemokamo renginio dalyviai, balandžio 27 dieną, 12 valandą susibursiantys starto linijoje prie Baltojo tilto, žingsniuos tais keliais, kuriuos pėstute beveik kasdien įveikia ir Vilniaus metas Remigijus Šimašius.
 
„Vilnius kasdien auga ir keičiasi, todėl čia nuolat galima atrasti ką nors nauja. Pats mėgstu bėgioti Neries krantine, daug vaikščioti su vaikais ir į darbinius susitikimus neretai renkuosi eiti pėsčiomis. Ir kitus visada  kviečiu – tai puikus būdas geriau pažinti kiekvieną savo miesto kampelį.  Atokesniuose nuo centro  rajonuose, miesto parkuose galima atrasti ne mažiau įdomių  objektų nei  Senamiestyje“, – savo ėjimo patirtimi dalijasi Vilniaus meras.
 
Į tūkstančius vilniečių sutraukiančią masinio ėjimo šventę vykstančius žmones jis kviečia atkeliauti vienai dienai pamiršus automobilius. Darnaus judumo miestą kurti padės ir užsidegimas kasdien daugiau nužingsniuoti nei nuriedėti. „Laisvalaikiu išbandykite Vilniaus ėjimo maršrutus, po to  tikrai galėsite pasakyti – „aš apėjau visą Vilnių”, – kviečia sostinės meras R. Šimašius.

 
Alternatyvaus judėjimo mieste būdus skatinanti išbandyti savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ drauge su renginio organizatoriais varžybų dalyviams savo paspirtukus, dviračius, riedžius ar riedučius siūlys saugiai palikti specialioje riedėjimo priemonių saugojimo zonoje. Numatyta, kad ji dalyvių lauks prie Baltojo tilto, netoli starto.
 
„Atėjus šiltajam sezonui kviečiame sostinės gyventojus atrasti darnų judumą, multimodalumą. Prie Walmark „Ėjimo varžybų“ jungiamės kaip alternatyvius keliavimo būdus skatinanti įmonė ir norime kiekvieną vilnietį paraginti prisidėti prie darnesnio judėjimo mieste idėjų, užkrėsti kitus savo pavyzdžiu“, – sako „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė. 
 
Kasdienėms kelionėms mieste asmeninio automobilio dažnai nebereikia – Vilniuje rekordiškai atnaujintas viešasis transportas, aktyviai tiesiami nauji ir tvarkomi senesni dviračių bei pėsčiųjų takai. Plinta dalijimosi paslaugos – ne tik automobilių, tačiau ir elektrinių paspirtukų, žmonės noriai išbando riedžius, riedučius – ypač savaitgaliais. „Judėjimo alternatyvų sostinėje tikrai daug, svarbiausia pačiam žmogui pasiryžti pakeisti savo keliavimo įprotį ir atrasti tokį būdą, kuris būtų patogiausias ir efektyviausias“, – drąsina M. Gusarovienė. 
 
Masinio ėjimo renginys SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorės nuomone, yra puiki galimybė automobilį palikti namuose ir iki centro atkeliauti kitokiu būdu – viešuoju transportu, nuosavomis aplinkai draugiškomis riedėjimo priemonėmis, ir  taip drauge su šeimos nariais, bičiuliais ar kolegomis simboliškai atidaryti darnaus judumo sezoną.

V. Musvydaitės šeima į renginį atvyks skirtingomis riedėjimo priemonėmis
 
Ėjimo manijai jau seniai pasidavusi sporto ir sveikatingumo entuziastė V. Musvydaitė į žingsniavimo varžybas taip pat stengiasi atvykti savomis kojomis. „Labai laukiu akimirkos eiti su visa šeima. Šiemet į renginį ruošiamės atkeliauti skirtingomis riedėjimo priemonėmis. Mano vaikai išsirinko riedėti su paspirtukais, o mylimasis atvažiuos su dviračiu.“, – sako renginio organizatorė.
 
Masiškiausio ėjimo renginio tikslas – nueiti 15 tūkst. žingsnių, tai atitinka 10,5 km atstumą, tačiau galima rinktis ir trumpesnes 10 tūkst. žingsnių (7 km) arba 5 tūkst. žingsnių (3,5 km) trasas. V. Musvydaitė tikina, kad pats žmogus geriausiai žino, kiek jis gali nueiti, todėl svarbiausia pasirinkti sau tinkamiausią distanciją ir tempą. Varžytis ji pataria su savimi – juk svarbiausia ne aukso medaliai, o kasdienis įprotis bent 15 minučių žingsniuoti.
 
Pernai sostinėje sulaukę 6 tūkst. dalyvių šiemet organizatoriai tikisi dar didesnio žingsniuotojų skaičiaus. Staigmenos laukia komandinio ėjimo gerbėjų: bus skelbiamos ne tik labiausiai einančios šeimos, bet ir mokyklos, universitetai, įmonės. 
 
Renginio organizatoriai tikisi, kad noras apeiti miestą savomis kojomis po varžybų tik sustiprės, ir vilniečiai dažniau paliks automobilius namie.
Daugiau naujienų iš kategorijos Pulsas
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas