sportuojam.lt 2019 m. sausio 31 d. 11:16 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Apranga - nepigi, bet naudinga investicija

Profesionalaus slidininko Miko Zvejnieko patarimai, kaip per sportinių drabužių išpardavimus išsirinkti geriausias prekes.

Rengiantis slidinėti svarbu apranga
Rengiantis slidinėti svarbu apranga
   
Šiuo metu Lietuvoje slidinėjimo sezonas pačiame įkarštyje, o sporto prekių parduotuvės mus vilioja labai patraukliomis nuolaidomis. Mikas Zvejniekas, Švedijos taurės 2018 ir FIS 2018 nugalėtojas, taip pat „4F“ sporto prekių ženklo ambasadorius, dalijasi savo pasiūlymais ir rekomendacijomis: į kokias nuolaidas verta atkreipti dėmesį, ką reiškia terminai „Primaloft“, „Dermizax“ ir „Neodry“ ir kaip nuspręsti – išsinuomoti ar pirkti slides.
 
Lietuviai linkę pamiršti šalmą.Tai ypač pavojinga, jeigu turite mažai slidinėjimo patirties. „Šalmas yra privalomas net ir patyrusiems sportininkams ir tikrai nėra protinga sutaupyti perkant nekokybišką šalmą. Visada galite įsigyti savo arba išsinuomoti. Be to, slidinėjant svarbu nepamiršti apatinių šiltų drabužių, kurie išlaikys kūno šilumą, ypač jeigu ketinate slidinėti ilgesnį laiką.“ Miks taip pat pastebi, kad dažnai mūsų slidininkai dėvi džinsus ir trumpas striukes, kuriose pargriuvus kaupiasi sniegas, o kartais žmonės net pamiršta pirštines. Taip pat svarbu įsitikinti, kad nė vienas iš jūsų drabužių nėra pernelyg laisvas. „Kartais jūs pastebite slidininkus su kabančiais batų raišteliais ar petnešomis, kurios gali lengvai kur nors užsikabinti, kai leidžiatės ar kylate kalnu. Tokiose situacijose būkite labai atsargūs, nes kai kurie atvejai kartais gali baigtis net mirtimi.“
 
Lietuvos orui geriausia universali slidinėjimo striukė. Mūsų klimato oras paprastai keičiasi gana drastiškai, todėl turėtumėte pasirinkti medžiagą, kuri tinka tiek pučiant stipriam vėjui, tiek vyraujant aukštai drėgmei. Norėdami sužinoti, ar striukė yra nepralaidi vandeniui, turite patikrinti etiketę. Ant jos turėtų būti parašyta „Waterproof“, o paskui parašytas skaitinis tankis, pvz., 5000 arba 10 000. Žinoma, rekomenduojama pasirinkti striukę su aukštesniu tankumo indikatoriumi. Kitas svarbus veiksnys – šilumos izoliacija, nes ji apsaugos jus, net jei nuspręsite slidinėti spaudžiant šaltukui.

„Primaloft“ medžiaga pripažinta kaip viena iš geriausių šilumos izoliacijų. Kelnės ir švarkai, pagaminti naudojant šią izoliaciją, puikiai apsaugo nuo šalčio, nevaržo judesių, todėl su tokia apranga lengva slidinėti“, – sako profesionalus slidininkas Miks Zvejnieks. „Primaloft“ izoliacinė medžiaga turi tris naudingumo laipsnius – BLACK, SILVER ir GOLD. Kurį iš jų turėtumėte pasirinkti, priklauso nuo jūsų biudžeto ir slidinėjimo intensyvumo. Jei neketinate slidinėti dažnai, tada būtų protinga rinktis Blackmodelį.“

 
„Atkreipkite dėmesį į membraną, nes ji užtikrina veiksmingą apsaugą nuo šalčio, kad oda būtų sausa ir šilta. „4F“ slidinėjimo kolekcijoje naudojama dviejų rūšių membrana – „Neodry“ ir „Dermizax“. „Neodry“ membrana yra itin atspari vandeniui ir vėjui, laidi orui ir pagal temperatūrą reguliuoja vėdinimo lygį. Kuo didesnis skaičius, rodantis audinio tankį, tuo geriau. „Dermizax“ yra atspari vėjui ir vandeniui, skirta pažangiems sportininkams ir gali būti naudojama ekstremaliomis sąlygomis, tinka šlaitams tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Tokia apsauga būtų ypač svarbi, kai slidinėjate Kanadoje ar vienoje iš Šiaurės šalių, kur klimatas ne toks drėgnas, bet daug šaltesnis.“ Sportininkas taip pat pastebi, kad apranga turi turėti vandeniui atsparius užtrauktukus, tai galite sužinoti paklausę parduotuvėje dirbančių konsultantų.
 
Sportinių drabužių niekada negalima džiovinti ant šildytuvo. Mikas primena, kad žieminių drabužių nedžiovintumėte saunoje, virš viryklės ar net šalia paprasčiausio šildytuvo, nes tai gali turėti neigiamos įtakos jų kokybei. „Žieminiai sportiniai drabužiai paprastai išdžiūsta per naktį, tačiau šilumos šaltiniai gali rimtai jiems pakenkti.“
 
Rinkitės plonas šiltas kojines. „Nesvarbu, ar batus ir slides jūs išsinuomosite, ar įsigysite savo, bet svarbu, kad avalynė jums puikiai tiktų, kitaip jūsų laukia itin nemaloni patirtis. Štai kodėl turėtumėte rinktis plonesnes šiltas kojines, nes jei avalynė jums tinka taip, kaip ir turėtų tikti, tada nebus vietos storesnėms kojinėms“, – sako „4F“ ambasadorius.
 
Geros naujienos: slidinėjimo drabužiai bus naudingi ir kasdieniame gyvenime.Nors tokia investicija kaip slidinėjimo apranga nėra pigi, bet tai yra visiškai pateisinama. Pavyzdžiui, šaltomis žiemomis savo slidinėjimo striukę galėsite dėvėti beveik kiekvieną dieną. Ji puikiai jus apsaugos nuo blogo oro. Tas pats pasakytina ir apie apatinius šiltus drabužius, kurie yra ypač svarbūs, jei norite mėgautis mūsų drėgnais ir šaltais žiemos orais.
Daugiau naujienų iš kategorijos Patarimai
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas