Lina Motužytė 2017 m. birželio 1 d. 14:51 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Bėgimas man – savotiška meditacija“

Grupės „69 danguje“ narė Ingrida Martinkėnaitė bėgimu susižavėjo prieš penkerius metus. Bėgioja ji, stengdamasi neatkreipti į save dėmesio - užsimaskavusi.

Grupės „69 danguje“ narė Ingrida Martinkėnaitė bėgioja, stengdamasi neatkreipti į save dėmesio
Grupės „69 danguje“ narė Ingrida Martinkėnaitė bėgioja, stengdamasi neatkreipti į save dėmesio
   
Jei vieną rytą vingio parke pro jus prabėgs šviesiaplaukė moteris, dėvinti sportinę kepuraitę ir slepianti veidą po akiniais – žinokite, kad tai gali būti grupės „69 danguje“ narė Ingrida Martinkėnaitė. Bėgdama ji stengiasi išvengti dėmesio. „Bėgimas man – savotiška meditacija“, - sakė dainininkė.
 
Vasarą įtemptu grafiku gyvenanti moteris tarp koncertų stengiasi bent dukart per savaitę rasti laiko mėgstamam užsiėmimui. Moterų bėgimas visas moteris taip pat kviečia nepamiršti sporto ir birželio 17-ąją kartu su būriu bendraminčių nubėgti simbolinę 5 km distanciją.
 
I.Martinkėnaitė bėgimu susižavėjo prieš penkerius metus. Tuomet gyvendama Tenerifėje tiesiog norėjo paįvairinti kasdienybę.
 
„Trūko judesio ir veiklos, todėl vieną dieną sugalvojau, kad būtų visai įdomu prasibėgti ir pajudėti tokiais gražiais vaizdais besigrožint.
 
Bėgioju ryte. Dažniausiai atsikėlusi išgeriu puodelį vandens ir bėgu.
 
Tenerifėje išbėgdavau apie 7 val. ryte, kol saulė dar nebūdavo pakilusi ir jausdavosi vėsa, tuo tarpu Lietuvoje stengiuosi bėgti kuo vėliau, dar patempiu laiką, kad įšiltų, nes vasara būna gana vėsi“, - moterubegimas.lt pasakojo dainininkė.
 
Bėgioja viena

Vasara dainininkei – pats darbymetis, o birželio 17-ąją, kai Vilniuje prie Baltojo tilto vyks Moterų bėgimas, ji kartu su grupe yra suplanavusi du koncertus.
 
Derindama bėgimą su fitneso treniruotėmis I.Martinkėnaitė stengiasi pabėgioti bent dukart per savaitę, o dažniausiai tai daro viena.
 
„Kai vasarą su grupe gyvenome Karklėje bandžiau įtraukti ir merginas. Tačiau viena bėga lėčiau, kita greičiau, trečia sumano pauogauti ir sustoja – labai sunku suderinti ritmą.
 
Išbėgdavome kartu, tačiau grįždavome atskirai. Tad nenorėdama kito riboti ir tampyti paskui save, aš mėgstu bėgioti viena“, - pasakojo dainininkė.

Nenori dėmesio
 
„Dažniausiai bėgdama užsimaskuoju“, - juokėsi I.Martinkėnaitė. Moteris vengia papildomo dėmesio, todėl masiniuose bėgimuose nedalyvauja.
 
„Kai esi šiek tiek žinomas, visada sulauki dar daugiau dėmesio. O aš užsidedu kepurę, akinius ir bėgu savo takeliais, savo mišku, kad niekas per daug dėmesio neatkreiptų.
 
Žinoma, masiniai bėgimai, turbūt, labai gerina rezultatus, suteikia papildomo užtaiso, geros energijos, tad gal kada ir pabandysiu“, - svarstė Ingrida.
 
Prie Vingio parko gyvenanti moteris džiaugiasi galėdama sportuoti miške, o kaskart nubėga apie 10 km.
„Gamta, medžiai – vienas malonumas bėgti, o žalia spalva labai pakrauna energija. Anksčiau gyvenau kitoje vietoje, kur būdavo labai sunku bėgti palei asfaltuotą kelią, tarp namų, todėl miške man vienas džiaugsmas“, - pasakojo ji.


 
Trauma  nesustabdė
Bėgdama miško taku moteris prieš dvejus metus patyrė kojos traumą, kuriam laikui ją privertusią susilaikyti nuo sporto.
 
„Tuomet bėgau taku, kuris visiškai nebuvo tam pritaikytas, o ant kelio buvo daug šaknų. Ant vienos netyčia suklupau ir susilaužiau koją. Tuomet pasišokinėdama dar pusantro kilometro ėjau namo“, - prisiminė dainininkė.

Tačiau trauma atlikėjos nuo sporto neatbaidė. Atlikusi reabilitaciją ji vėl ėmė bėgioti, o sportinius batelius net vežasi į keliones.

„Jei vasarą keliaujame į koncertus Lietuvoje, tai visada pasiimu ne tik batelius, bet visą aprangą. Kai kelias vasaras gyvenome Karklėje, tai jau turėjau numynusi savo takelį pajūriu, kuriuo iki šiol mėgstu prasibėgti.

Bėgimas man suteikia geresnę savijautą, gaunu energijos užtaisą visai dienai. Tai tam tikra meditacija, kuomet galiu viską apgalvoti, susidėlioti visus planus“, - sakė ji.
 
Moterų bėgimas visas moteris birželio 17-ąją kviečia skirti sau – sudalyvauti 5 km bėgime prie Baltojo tilto, pabendrauti su bendramintėmis ir pasimėgauti organizatorių paruoštomis pramogomis.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žmonės
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas