Asociacija „Savas miestas“ 2017 m. kovo 24 d. 10:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pakilęs iš vežimėlio atrado sportą

Portugalo D.Limos istorija: pamilo lietuvę, pakilo iš vežimėlio ir startuos Birštono pusmaratonyje

D.Lima su mylimąja Skaidre
Asmeninio albumo nuotr.
D.Lima su mylimąja Skaidre
   
Po to, kai tuomet 17-etis portugalas Danielis Lima pateko į avariją ir patyrė labai sunkius sužalojimus, niekas nesitikėjo, kad vaikinas pakils iš neįgaliojo vežimėlio. O jis ne tik pakilo, bet ir pasiryžo žengti dar toliau – Danielis ėmė aktyviai sportuoti ir dabar ruošiasi balandžio paskutinį savaitgalį vyksiančiam Birštono pusmaratoniui. Į šį miestą portugalą atvedė meilė lietuvei.

Avarija pakeitusi gyvenimą

D. Lima neslepia – buvo jaunas ir pervertino savo jėgas. Tai sukėlė didelę nelaimę. „Tada automobiliu tiesiog skridome. Visi žino, kad automobiliai nėra skirti skraidyti. Tiesiog buvau jaunas“, - pasakoja Danielis.

Didžiuliu greičiu lėkęs automobilis tapo nevaldomas, kilo didžiulė avarija. Nelaimės metu Danielis patyrė labai sunkius sužalojimus. „Tris savaites buvau komoje. Man lūžo abi kojos, patyriau daugybę kitų sužalojimų. Teko sėsti į neįgaliojo vežimėlį“, - pasakoja Danielis.

Atrado bėgimą

Neįtikėtiną valią pademonstravęs Danielis pasiryžo ilgai reabilitacijai. Praėjus pusantrų metų nuo nelaimės jis pakilo iš neįgaliojo vežimėlio. Ne tik pakilo, bet ir ėmė aktyviai sportuoti. Atsigavęs po nelaimės D. Lima išvyko į Anglijos sostinę.

„Londone atradau bėgimą. Tai mane labai atpalaiduoja. Bėgu ilgus nuotolius, treniruojuosi triatlonams. Tuomet pradėjau treniruoti ir kitus, dirbau su atletais, kurie dalyvavo Rio olimpinėse žaidynėse“, - pasakoja portugalas.

Skaudų įvykį gyvenime patyręs Danielis Londone pats ėmė padėti kitiems. Jaunas vyras pradėjo kineziterapeuto karjerą. Portugalas dirbo net penkiuose reabiliatcijos centruose Anglijoje. Galiausiai vyras atsidūrė Lietuvoje, o šiuo metu dirba Birštone, „Vytautas Mineral Spa“ centre.

„Aš noriu padėti žmonėms. Manau, kad tai vienas geriausių centrų Baltijos šalyse“, - sako Danielis.Kels vestuves

Vis dėlto į Lietuvą Danielį atviliojo ne darbas, o meilė. D. Limą galima vadinti tikru meilės imigrantu. „Su Skaidre susitikome Londone, kur gyvenau 10 metų. Pradėjome dirbti kartu, tada pietauti kartu. Manau, kad daugelis žmonių savo antrą pusę sutinka darbe. Tuomet sutampa daug interesų“, - sako portugalas.

Jau rugpjūtį pora žada kelti vestuves. Atvykęs į Lietuvą portugalas ėmėsi aktyviai mokytis ir mūsų kalbos. „Kalbu jau neblogai, o suprantu viską“, - sako Danielis. Beje, jis moka net 7 kalbas neskaičiuojant lietuvių – D. Lima kalba portugališkai, ispaniškai, angliškai, itališkai, prancūziškai ir vokiškai.

Ruošiasi pusmaratoniui

Dabar Danielis užsibrėžė tikslą įveikti pirmąjį Birštono pusmaratonį. „Taip, ruošiuosi dalyvauti Birštone. Pusmaratonį esu įveikęs per 1 val. 25 min. Tikiuosi, kad Birštone šį laiką pavyks pagerinti“, - viliasi Danielis.

Daugelį pietiečių gąsdina darganoti lietuviški orai. Tačiau portugalas to nesureikšmina. „Oras iš tiesų puikus. 21 metus gyvenau Portugalijoje. Vėliau ne vienerius metus gyvenau Londone, kur oras visiškai kitoks. Šaltas. Čia yra visi keturi metai laikai. Čia labai švaru, man labai patinka dviračių takai, tai yra nuostabu“, - džiaugėsi Danielis.

Trasa jau aiški

Paskutinį balandžio savaitgalį Birštonas alsuos sporto dvasia. Jau oficialiai patvirtintos sertifikuotos trasos. Iš viso bus net keturios distancijos – 1,5 km,  5 km, 10 km ir 21 km.

Balandžio 30-ąją startas bus duotas prie Birštono savivaldybės. Tuomet kurorto gatvėmis trasa pasieks Žvėrinčiaus mišką - čia bėgikams padės ir tyras miško oras. Bėgimo dalyviai finišuos starto vietoje - prie Birštono savivaldybės.

Paskutinį balandžio savaitgalį Birštone vyks ne tik pusmaratonio bėgimas, bet ir visas sveikatingumo savaitgalis  –  bus organizuojamas paskaitų ciklas „Fizinis aktyvumas ir sveikata“, vyks daugybė pramogų šeimoms.

Daugiau naujienų iš kategorijos Žmonės
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas