sportuojam.lt 2017 m. vasario 3 d. 13:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Svaras geriausiai atsipalaiduoja ant ledo

Hiphopo grupės „G&G Sindikatas” įkūrėjo ir vokalisto Gabrieliaus Liaudansko–Svaro gyvenime aukščiausią vietą užima šeima, o antrą – ledo ritulys

G. Liaudansko-Svaro gyvenime ledo ritulys užima labai aukštą vietą
G. Liaudansko-Svaro gyvenime ledo ritulys užima labai aukštą vietą
Žymiausios Lietuvoje hiphopo grupės „G&G Sindikatas” įkūrėjo ir vokalisto, įvairių socialinių projektų dalyvio Gabrieliaus Liaudansko–Svaro gyvenime veiklos nestigo niekada. Koncertus, dainų tekstų rašymą, jaunimo neformalų ugdymą ir daugelį kitų veiklų tarpusavyje suderinantis G. Liaudanskas atskleidė, kad jo prioritetų skalėje aukščiausią vietą užima šeima, o antroje vietoje – viso gyvenimo aistra tapęs ledo ritulys.
 
„Niekur kitur taip gerai neleidžiu laiko ir neatsipalaiduoju kaip ant ledo”, – tikino G. Liaudanskas.
 
Ledo ritulį atrado vėlai
 
G. Liaudanskas pasakoja, kad ledo ritulys jo gyvenime atsirado visiškai netikėtai ir palyginti vėlai, tačiau tapo neatsiejama jo dalimi, po kurios seka muzika ir visuomeninė veikla.
 
„Visą gyvenimą labai mėgau ledo ritulį, bet neturėjau jokios progos jį išbandyti. Pirmą kartą užsidėjau pačiūžas ir paėmiau į rankas ledo ritulio lazdą 2007 metais, kuomet trys Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai rengė televizijos laidą apie šią sporto šaką ir pakvietė joje nusifilmuoti. Pirmieji žingsniai su pačiūžomis buvo labai sunkūs ir turbūt pusę laidos praleidau įsitvėręs vartų”, – juokėsi G. Liaudanskas, ledo ritulį pradėjęs žaisti būdamas jau virš trisdešimties.
 
Žaidžia savo malonumui
 
Visgi, pasak G. Liaudansko, šiuo metu didžiausia ledo ritulio problema Lietuvoje yra ne kompetencija, o ledo arenų trūkumas.  
 
„Kai pradėjau žaisti ledo ritulį, Vilniuje veikė turbūt tik viena vaikų ledo ritulio mokykla. Dabar tokios mokyklos yra net trys ir jų veikla yra gerokai išsiplėtusi. Tad, jeigu sostinėje iškiltų dar vieni ledo rūmai, neabejoju, kad jie irgi būtų užpildyti“, – „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje svarstė G. Liaudanskas.
 
Jo teigimu, ledo ritulys, čiuožimas padeda lavinti organizmo fizinį pasirengimą, taip pat ugdomi komandiniai įgūdžiai, mąstymas. Be to, būnant ant ledo grūdinamas organizmas, stiprinama imuninė sistema.

 
„Jaunas žmogus pats turėtų sau kelti tikslus, norėti būti geresniu, dėl to stengtis ir visai nebūtina viso savo gyvenimo sieti su ledo ritulininko karjera. Galima jį žaisti tiesiog savo malonumui. Būtent dėl šios paprastos priežasties ledo ritulys nepaleido manęs iki šios dienos“, – sakė atlikėjas, jau ne vienus metus žaidžiantis Vilniaus „Hockey punks“ komandoje. Interviu su Svaru galite pamatyti jau šį šeštadienį „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje 9.30 val. TV6 eteryje.

Kaip atrasti TĄ sporto šaką?
 
Prisimindamas mokyklos laikus G. Liaudanskas pasakoja, kad jau tuomet sportas užėmė labai svarbią vietą jo gyvenime. Jaunystėje jam teko išbandyti jėgas žaidžiant krepšinį, rankinį, taip pat bėgime ir lengvojoje atletikoje.
 
„Jei įdomu, išbandykite nors ir dešimt sporto šakų ir nekreipkite dėmesio, jei kažkas priekaištauja, kad nesugebate apsispręsti. Juk kaip kitaip sužinosite, kas jums skirta, jeigu nepabandysite? Gyvenime svarbiausia pasiekti būseną, kuomet esi laimingas viduje. Ir galbūt tam net nereikės užsitarnauti čempiono vardo, o tiesiog pakaks vakarais pažaisti krepšinį ar futbolą su draugais“, – sakė G. Liaudanskas, pridurdamas, jog gyvenime svarbiausia būti drąsiam ir daryti tai, kas patinka.
 
Daugiau apie ledo ritulį jis papasakos jau šį šeštadienį 9.30 val. „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje per TV6 kanalą.  
 
„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų.
 
Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).
Daugiau naujienų iš kategorijos Žmonės
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas