sportuojam.lt 2016 m. gruodžio 20 d. 18:21 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

D. Lobačevskė tapo pusmaratonio ambasadore

Geriausia Lietuvos maratono bėgikė D. Lobačevskė žada ir pati įveikti 21 km trasą vaizdingose Birštono apylinkėse

D. Lobačevskė - Birštono pusmaratonio ambasadorė
D. Lobačevskė - Birštono pusmaratonio ambasadorė
„Kiekvienas turi turėti tikslą – tiek profesionalas, tiek mėgėjas“, - sako maratonininkė Diana Lobačevskė. Šie metai geriausiai Lietuvos maratono bėgikei tapo išskirtiniais – 42 km 195 m distanciją vilnietė įveikė net keturis kartus. Kitąmet laukia du itin svarbūs startai Londone, tarp kurių įsiterpė ir pirmą kartą vyksiantis Birštono pusmaratonis. D. Lobačevskė ne tik tapo šio bėgimo ambasadore, bet žada ir pati įveikti 21 km trasą vaizdingose Birštono apylinkėse.

Prasibrovė į elitą
 
Rio olimpinėse žaidynėse 36 metų stajerė užėmė itin aukštą – 17-ąją vietą. Jau po dviejų savaičių lietuvė triumfavo Meksikos maratone. Tačiau ir tai nebuvo pabaiga – D. Lobačevskė praėjusį savaitgalį įveikė ir Kinijos maratoną. Beje, nei Meksikoje, nei Kinijoje stajerė net neplanavo įveikti visos distancijos, o maratono distanciją vadina tiesiog treniruote.
 
„Šiemet įveikiau jau keturis maratonus ir viskas gerai – gyva ir sveika. Yra maratonai, kur bėgi rezultatui ir išsikrauni. O būna, kad maratonas būna tiesiog kaip treniruotė. Šiemet turėjau du rimtus maratonus – Rio ir Osakoje. Įprastai per metus bėgu du maratonus, o šiemet buvo net keturi, o trys iš jų išsidėstė vienas šalia kito. Dar niekada nesu taip bėgusi. Kūnas reaguoja tikrai gerai ir dabar net geriau bėgasi. Grįžau į Lietuvą ir treneris patarė pailsėti, tačiau poilsio net nesinori – nesijaučia jokio nuovargio. Bėgau ne rezultatui, stebuklo nepadariau tai kūnas ir reaguoja normaliai“, - kuklinasi viena geriausių pasaulio maratonininkių.
 
Iki metų pabaigos dar liko laiko, tad Dianos draugai juokauja, kad dar yra laiko penktam maratonui.
 
„Kažkas juokėsi, kad galiu spėti dar vieną maratoną prabėgt, bet jau tikrai ne“, - juokiasi sportininkė.
 
Svarbiausia – tikslas
 
D. Lobačevskė pastebi, kad lietuviai vis dažniau aunasi sportinius batelius ir išbando bėgimą.
 
„Žmonės tampa aktyvesni, buriasi į klubus. Tie klubai tampa profesionalesni. Anksčiau apskritai buvo tik profesionalų klubai, o dabar buriasi ir mėgėjų. Pastebiu, kad daugėja bėgančių ir judančių žmonių. Taip žmonės vienas kitą užkrečia – jis prabėgo maratoną ir man reikia. Tačiau tam reikia pasiruošti“, - sako D. Lobačevskė.
 
Sportininkė turi vieną auksinį patarimą, tinkantį visiems – tiek mėgėjams, tiek profesionalams.
 
„Kai turi tikslą - visai kitaip žiūri į sportą. Tai būna jau ne kančia, o tikslo siekimas. Visiems – ne tik pradedantiesiems – reikia turėti tikslą. Kiekvienam reikia turėti savo tikslą, tame tarpe ir man. Treniravimasis be tikslo nėra įdomus. Žmogus turi apsispręsti, ko jis nori, ko jis nori iš sporto – ar jis nori rezultato, ar jis sportuoja dėl sveikatos, ar jis nori numesti svorio, ar jis nori įveikti maratoną. Kiekvienas turi turėti savo tikslą. Kai yra tikslas tai žinai, ką darai. Žinai, ko tu sieki ir link ko tu eini. Tuomet dirbi ir vykdai savo planą“, - teigia bėgikė.


 
Žada bėgti ir pati
 
Po itin įtemptų metų sportininkės laukia ramesnis periodas. D. Lobačevskė pasakoja, kad kitąmet laukia du svarbiausi maratonai ir abu jie vyks Didžiosios Britanijos sostinėje - balandžio 23 dieną vyks Londono maratonas, o kiek vėliau ir pasaulio lengvosios atletikos čempionatas.
 
„Londono maratonas bus pirmas mano rimtas startas, kurio labai laukiu. Aišku, svarbu ir pasaulio čempionatas. Šiose varžybose turiu atiduoti visą save“, - teigia D. Lobačevskė.
 
Praėjus vos savaitei po starto Londono maratone, pirmą kartą pusmaratonio bėgimas vyks Lietuvos kurorte Birštone. Šio bėgimo, kurį organizuoja asociacija „Savas miestas“, ambasadorė D. Lobačevskė neslepia, kad ir pati planuoja dalyvauti varžybose, nors po starto Londone bus praėjusios vos 7 dienos.
 
„Norėčiau bėgti, nes stovėti man neįdomu. Gavusi pasiūlymą tapti ambasadore net nedvejojau – aš už bėgimą, už sportą“, - teigia D. Lobačevskė.
 
„Kartu su komanda nusprendėme, kad Diana – moteris, kuri gali įkvėpti kitus pradėti gyventi aktyviau. Jos ryžtas ir užsispyrimas puikiai atsispindėjo ir Rio olimpinėse žaidynėse“, - teigė asociacijos „Savas miestas“ vadovė Giedrė Bernotaitė.
 
Sporto fiesta
 
2017 metų paskutinį balandžio savaitgalį Birštone vyks sveikatingumo savaitgalis  – „Birštono pusmaratonis“ ir paskaitų ciklas „Fizinis aktyvumas ir sveikata“. Birštonas – miestas, kuris sparčiai plečia savo infrastruktūrą, miškų apsuptyje yra naujai ištiesti bėgimo – dviračių takai, todėl dalyviai turės galimybę išbandyti 1,5 (šeimų bėgimas), 5 km, 10 km, 15 km, 21 km trasas.
 
„Birštonas nuo seno garsėja kaip sveikatos miestas. Čia žmonės atvyksta ilsėtis, atgauti jėgas aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti. Nuo šiol mes galėsime pasiūlyti dar vieną puikų renginį - „Birštono pusmaratonį“, kuris tikrai ras vietą bėgikų kalendoriuje. Didžiuojamės, kad šio bėgimo ambasadore tapo viena geriausių pasaulio maratono bėgikių D. Lobačevskė. Didmiesčiai siūlo bėgti miesto gatvėmis, mes siūlome bėgti tyru oru alsuojančių pušynų takais. Be jokios abejonės, paskutinį balandžio savaitgalį Birštonas taps Lietuvos sporto sostine“, - teigė Birštono merė Nijolė Dirginčienė.
 
„Norime žmones iš didmiesčių pakviesti į gamtos prieglobstį, kur oras grynesnis ir švaresnis. Norime, kad žmonės pasidžiaugtų gamta, pailsėtų nuo miesto šurmulio“, - teigė G. Bernotaitė.
 
Varžybų dalyviai gaus startinį paketą, o įveikę trasas bus apdovanojami renginio medaliais, rėmėjų prizais. Renginių metu ką veikti turės ir mažiausieji sportininkai.
 
„Bus įrengta speciali zona vaikams, kurioje vyks mažiesiems pritaikyti fizinio aktyvumo užsiėmimai, todėl tėvams nereikės rūpintis, kur bėgimo ar paskaitų metu palikti vaikučius. Bėgimo dalyviai ir visi besidomintys sveika gyvensena turės galimybę sudalyvauti konferencijoje – paskaitų cikle – „Fizinis aktyvumas ir sveikata“. Lietuvos ir užsienio lektoriai profesionaliai perteiks žinias apie fizinio aktyvumo naudą, sveiką gyvenseną.  Mūsų siekis – suorganizuoti didelę sveikatingumo fiestą, kurios metu pasklistų teigiamos emocijos, noras rūpintis savo sveikata. Siekiame skatinti Lietuvos gyventojus daugiau judėti. Šis renginys pritaikytas tiek profesionalams, siekiantiems rezultato, fiziškai aktyviems žmonėms, kuriems paruošėme 21 km trasą, tiek aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems – 10 km trasa, tiek mėgėjams ir pradedantiemies, 5 km ir 1,5 km trasosr“, - teigė G. Bernotaitė.
 
Dalyvavimas trumpiausioje trasoje bus nemokamas, joje daugiausiai tikimasi sulaukti šeimų, ar pradedančiųjų bėgikų.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žmonės
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas