sportuojam.lt 2016 m. gegužės 20 d. 10:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Vien naujų sportinių batelių neužteks"

Sportininkai įspėjo pradedančiuosius, kad aklas azartas sportui dažnai baigiasi greitomis traumomis

Parduotuvės atidaryme žymūs sportininkai dalijo patarimus pradedantiesiems
Parduotuvės atidaryme žymūs sportininkai dalijo patarimus pradedantiesiems
   
Pirmiausia – išsitirti sveikatą ir stiprinti bendrą kūno tonusą,  o tik tada siekti konkrečių tikslų – savo sėkmės formulę pradedantiems sportuoti atskleidė žymūs Lietuvos sportininkai. Navigacijos ir ryšio įrangos kompanijos „Garmin“ parduotuvės „Nordikoje“ atidaryme bėgikė Vaida Žūsinaitė, triatlonininkas Laurynas Mykolaitis ir motociklininkas Aidas Bubinas dalinosi patarimais, kaip vasarą atsiradusią motyvaciją daugiau judėti paversti ilgalaikiu rezultatu.

Vaida Žūsinaitė susirinkusiems svečiams išdavė savo trijų  žingsnių bėgimo pradžiamokslį. Profesionali lengvaatletė patarė išsirinkti ne tik madingus, bet ir konkrečią pėdą atitinkančius sportinius batelius, prieš pradedant sportuoti bent savaitę paskirti bendram kūno tonuso stiprinimui, o pradėjus bėgioti tai daryti palengva, sekant širdies ritmą.

„Pagavę azartą žmonės spaudžia iš savęs kiek begali, neįvertina nei savo fizinės būklės, nei sveiko greičio. Taip vieną kartą entuziastingai nubėgę neapskaičiuotus kilometrus, gal ir jausitės pasiekę trumpalaikį rezultatą, tačiau po savaitės visos jėgos dings“.

Bėgikei antrino ir triatlonininkas, Body Control (liet. kūno kontrolės) pilateso treneris L. Mykolaitis: „Dabar žmonės nori visko tuoj pat: greito maisto, greito interneto, greitų rezultatų. Tačiau kaip turime pravažinėti naują mašiną, kad ji veiktų sklandžiai, taip ir žmogui privalu nuosekliai ruošti savo kūną fiziniam krūviui. Požiūris į sportą turi būti kompleksiškas – jūs galite labai norėti vienu dydžiu mažesnių rūbų, tačiau negalite ignoruoti savo pajėgumų ir sveikatos.“

Keliautojas A. Bubinas, kalbėdamas apie motociklų sportą, pakartojo klasikinį patarimą, kurį duoda visiems pradedantiesiems: praktika mus daro tobulesnius.

„Formulė laba paprasta – važiuoti, važiuoti ir dar kartą važiuoti. Didžiausia klaida, kurią daro pradedantieji yra ta, kad jie užsidaro savo kiaute ir važinėja vieni. Geriausia iškart važiuoti su profesionalesniais motociklininkais – turėdami į ką lygiuotis, greičiau tobulėsite.“

Paklausti, kaip kasdienes treniruotes padaryti efektyvesnes, sportininkai įvardino profesionalių trenerių pagalbą. Pastarieji sudaro asmeninę fizinio aktyvumo programą, įvertina jėgas ir padeda sekti progresą. Alternatyva – technologijos, skirtos sportui, jau spėjusios tapti asmeniniu sporto ir aktyvaus laisvalaikio asistentu.„Bėgimui skirtą laikrodį ne tik su pulsometru, bet ir GPS, aš pradėjau naudoti tik prieš metus, bet jau nebegalėčiau įsivaizduoti treniruotės, kurios metu nesekčiau savo greičio, nubėgtos distancijos, o kartais ir žingsnio ilgio. Pradedantiesiems tiek daug funkcijų nereikia, tačiau širdies ritmo matuoklis būtinas, nes įsijautus lengva persitempti“, –pataria V. Žūsinaitė.

Karjeros pradžioje A. Bubinas keliavo su popieriniais žemėlapiais, tačiau dabar varžyboms rengiasi naudodamas tik išmaniąsias technologijas.

„Kelionės su žemėlapiais turi savo romantikos: ieškodamas maršruto atrandi naujas, nematytas vietas, bet atsiranda ir didesnė tikimybė pasiklysti. Dabar planuoju kelionę nuo šiauriausio iki piečiausio Europos taško. Keliausiu net su dviem navigacijomis, kad užsitikrinčiau sklandų maršrutą.“

Apie „Garmin“


GARMIN International – tai kompanija, kuri gamina navigacijos ir ryšio įrangą tokioms rinkoms kaip aviacija, laivyba, automobilių transportas, mobilus ryšys ir sportas. Šių metų gegužę savo pirmąją parduotuvę GARMIN atidarė prekybos slėnyje „Nordika“ Vilniuje, kur prekiaus tarptautinėje rinkoje pripažintais produktais: navigacijomis sausumos ir vandens transportui, sportiniais GPS laikrodžiais, aktyvumo sekimo apyrankėmis, echolotais, ir turistinėmis navigacijomis.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žmonės
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas