kaunasmarathon.lt 2016 m. gegužės 19 d. 19:59 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Bėgikai – tai geroji Lietuvos versija“

žurnalistas Edmundas Jakilaitis tikina, kad bėgimas jam yra tarsi meditacijos forma ir galimybė ramiai ilsėtis bei stebėti aplinką.

E.Jakilaitis kviečia bėgioti.
E.Jakilaitis kviečia bėgioti.
Prie „Kauno maratono“ prisijungiantis žurnalistas Edmundas Jakilaitis, dalyvavęs ne viename bėgimo renginyje, teigia, kad į šiuos renginius smagu atvykti vien dėl juose dalyvaujančių žmonių – pozityvių, linksmų ir siekiančių kurti, o ne griauti.

Kodėl pradėjote bėgioti?

Prieš kažkur šešis metus per radiją išgirdau kvietimą dalyvauti bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ ir nusprendžiau sudalyvauti. Prieš tai visiškai nesiruošiau ir nebėgiojau nuo mokyklos laikų. Tinkamų batų ir tų neturėjau. Bet atstumą nuo Antakalnio kapinių iki Vilniaus televizijos bokšto įveikti sugebėjau, kad ir sunku buvo. Bėgant į kalną bandžiau prisiminti visus sausio 13 dieną žuvusius mūsų laisvės gynėjus ir vardan jų bėgti į kalną ir nepasiduoti. Toks savęs motyvavimas padėjo ir trasą įveikiau. Nors dėl blogos avalynės atsitrankiau koją ir paskui kurį laiką šlubavau, bet tai buvo pradžia mano bėgiojimo. Man patiko bėgti.

Kokia ilgiausia jūsų nubėgta distancija šiai dienai?

Prieš kažkur tris metus sugebėjau nubėgti pusę maratono. Pamenu, kad nekėliau sau didelių tikslų ir labai ypatingai jam nesiruošiau. Prieš varžybas kiek daugiau pabėgiojau ir tiek. Norėjau tik distanciją nubėgti greičiau nei per dvi valandas. Man pavyko. Distanciją nubėgau tik stabtelėdamas atsigerti prie vandens punktų. Nors iššūkis buvo rimtas, bet įveikti tuos 21 kilometrą nebuvo taip sunku, kaip tikėjausi.Daugiau nebandėte gerinti laiko ar didinti atstumo?

Nesu visiškai atsidavęs bėgikas, siekiantis tikslų nubėgti kuo daugiau ir greičiau. Man bėgimas visų pirma yra malonumas, galimybė atsipalaiduoti ir pailsėti. Kadangi gyvenu senamiestyje, man patinka galimybė  ryte išbėgti į miestą, kai jis dar tik bunda. Labai smagu bėgti sutvarkytu Bernardinų sodu, Neries krantine ir pro Arsenalą. Turiu tokį savo mėgstamą 4-5 kilometrų ratą Vilniuje. Bėgu tada, kai tam yra tinkama nuotaika. Taip pat aktyviai žaidžiu tenisą bei užsiimu kitu sportu.

Mane bėgimas veikia tarsi meditacija. Bėgime yra daug pasikartojančių, tolygių judesių, kurie atliekami vienodu tempu, kaip ir gilus, tolygus kvėpavimas. Tai atpalaiduoja. Išsivalo ir mintys. Bėgdamas dažniausiai tiesiog stebiu aplinką, miesto gyvenimą. Kaip anekdote, „dainuoju ką matau“, taip aš bėgdamas „galvoju ką matau“. Stebiu, kaip pro šalį pravažiuoja tuščias autobusas, o už jo jau pilnas. Stebiu į darbą ar į mokyklą skubančius vilniečius, jų rytinę rutiną. Būni tiesiog stebėtojas miesto gyvenimo. O man patinka stebėti žmones.

O kokie yra bėgantys žmonės?

Bėgimo renginių publika nuteikia labai pozityviai. Kaip mėgstu sakyti, tai yra geroji Lietuvos versija. Čia susirenka pozityvūs, sveiki ir nuotaikingi žmonės. Tai taikoma ne tik bėgimui, bet ir kitoms sporto šakoms. Sportuojantys žmonės tiesiog save labiau prisižiūri, jaučia saiką gyvenime ir yra labiau pozityvūs nei nesportuojantys. Panašu, kad juose tiesiog mažiau pykčio. Jie mažiau nori griauti, o daugiau stengiasi kurti. Iš esmės tai yra kūrybiški žmonės ir bėgimo renginiai yra proga pabūti tarp tokių žmonių.

Ką patartumėte „Kauno maratono“ dalyviams?
Dvi dienas prieš startą nevalgykite cepelinų ar kito panašaus maisto. Geriau rinkitės salotų lėkštę. Ir į patį bėgimą žiūrėkite kaip į šventę. Ne tiek, kad sau kelti įvairius iššūkius, o tiesiog ateikite gerai praleisti laiką. Susipažinkite su dalyviais ir miestu.

*  *  *

 Birželio 12 dieną, Kauno rotušės aikštėje vyks „Kauno maratonas 2016“. Didžiausiame vasaros bėgime Lietuvoje tikimasi sulaukti daugiau nei 7 tūkstančių dalyvių. Sportininkai rungsis maratono, Kauno „Akropolio“ pusmaratonio, „Švyturio Balto nealkoholinio“ 10 km, Akademinės Kredito Unijos 5 km, „PRISMA“ šeimų bėgimo 1,5 km distancijose. Renginio metu paaiškės ir Lietuvos maratono čempionato nugalėtojas. Renginio dalyviams atiteks ir išskirtiniai medaliai. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žmonės
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas