Ingvaras Butautas 2015 m. liepos 28 d. 02:47 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į tamsaus miško glėbį - bėgte

Bėgimas tamsią naktį gūdžiu mišku su žibintu, pritvirtintu ant galvos. Į tokį renginį kviečia "Run the Night" organizatoriai

Per Žolines kiekvienas galės save išmėginti nakties bėgimu Pavilnės gamtoje
Per Žolines kiekvienas galės save išmėginti nakties bėgimu Pavilnės gamtoje
   
„Po pasaulio „trail“ čempionato, kuomet dalį trasos teko įveikti naktį, negalėjau pamiršti stiprių įspūdžių bėgant per mišką, kuris naktį atrodo labai mistiškai - medžiai, tyla, labai garsūs mano žingsniai, tolimi gyvenviečių žiburiukai. Tiesiog nerealu, įspūdinga - kai bėgi su galvos žibintu, viskas atrodo kitaip, tarsi bėgtum nuolat besikeičiančiu tuneliu. Nepakartojama mistiška nuotaika, - kalbėjo „ultratrail" bėgikė Viktorija Tomaševičienė.

Ji yra ir rugpjūčio mėnesį šalia Vilniaus vksiančio bėgimo „Run the Night“ organizatorė.

„Nekartą esu bėgus „ultratrail“ bėgimus. Tai yra toks bėgimas, kuris dažnai pradedamas vidury nakties. Populiarėjant „Ultra trail“ ir atsiranda poreikis mokytis bėgti naktį“, - tikino naktinio bėgimo mėgėja.

Žolinių vakarą prie Gėlos ežero netoli Nemenčinės bus duotas startas 9 ir 19 kilometrų bėgimui tamsoje.

„Man kilo mintis, kad Lietuvoje reikėtų surengti naktinį bėgimą tam, kad tie, kurie jau yra patyrę galėtų toliau treniruotis varžybų atmosferoje, tie, kurie nėra to bandę, galėtų išbandyti, kad po to galėtų išvykti į užsienį ir sudalyvauti kokiame nors „ultratrail“ bėgime.

Renginys yra orientuotas į visus, kas domisi bėgimu gamtoje. Ir į žmones, kurie tiesiog mėgsta bėgioti joje, ir į tuos, kurie bėgioja plentu, bet nori išbandyti kažką naujo, ir į orientacininkus, kurie dalyvauja naktinio orientavimuose varžybose“, - pasakojo V. Tomaševičienė.

Nakties bėgikai turės pasirūpinti ne vien sportiniais bateliais ir marškinėliais, kaip žmonės bėgantys šviesiuoju paros metu.

„Reikėtų pasirūpinti žibintu, pakrautu, veikiančiu mobiliuoju telefonu ir atšvaitais arba drabužiais, su šviesą atspindinčiomis įsiuvais. Šis privalomas inventorius yra natūralus dalykas „trail“ ir „ultratrail“ bėgikams. Juos žmonės bėga su kuprinėmis, kuriose būna privalomų daiktų. Ir dažnai – nemažai jų. Visa tai reikalinga, kad užtikrinti bėgimo dalyvių saugumą“, - aiškino „Run the Night“ bėgimo organizatorė.

Bėgimo trasa bus paženklinta šviesą atspindinčiomis detalėmis. Jos visą laiką bus regos lauke. Telefonas reikalingas, kaip apsidraudimo priemonė tam atvejui, jeigu bėgimo dalyvis pasiklystų, jis pasiskambintų organizatoriams, pasirengusiems pagelbėti.

Organizatoriai žada tikrinti, ar dalyviai  turi visą reikiamą inventorių.

„Kai bėgama su lempa ant galvos, kitaip atrodo danga, šešėliai nebūna tokie ryškūs. Tenka žiūrėti po kojomis ir dėl to krintas greitis. Tiems, kurie nėra bėgę naktį, reikia mokytis, kad pasiektų tokį greitį, kokį jie gali išvystyti dieną, kai viską aplinkui mato“, - iš savo naktinių bėgimų patirties prisiminė V. Tomaševičienė.

Nakties tamsa priklauso nuo daugelio aplinkybių. Miške naktį visada tamsiau negu lauke. Daug tamsiau būna, jei yra debesuota ar apsiniaukę.

„Naktiniame bėgime būna visko: ir lauko, ir miško, ir kalnų. Dar daug priklauso nuo nakties: juk viena naktis būna tamsesnė, kita – šviesesnė. Kartais mėnulis padeda labiau, kitą – mažiau. Bet vis vien naktį būna daugiau ar mažiau tamsu“, - pasakojo V. Tomaševičienė.

„Run the Night“ bėgimas

“Run the Night” – tai naujas ir įdomus bėgimas, kuris vyks Žolinių naktį miško keliais ir takais šalia Vilniaus. Nebus apšviestų trasų, bėgikai kelią nušvies patys su galvos žibintais. Mėnulio ir galvos žibintų šviesoje bėgikai miškuose įveiks 9 arba 19 km trasas, kuriose jų laukia gamtos, žmonių ir nakties sukurta magiška atmosfera.“Run the Night” bėgimą organizuoja “trail” bėgimo entiuziastų bendruomenė “LTU Trail Running People”  ir IĮ “Tengris”. Varžybų organizatoriai skatina bėgioti miško takais bet kokiu sezonu ir teigia, kad net tamsiu paros metu drąsiai galima bėgti gamtoje ten, kur norisi – tereikia galvos žibintu nušviesti sau kelią.

Lietuvoje populiarėjant “trail” bėgimui atsiranda susidomėjimas ir naktiniu bėgimu, nes čia šaltuoju sezonu temsta anksti, o tamsa neturėtų bėgikų atbaidyti nuo sporto gamtoje. Tiems, kas dar nebandė bėgti naktį – puiki proga išbandyti naktinio bėgimo keliamus iššūkius kartu su būriu bendraminčių. Šis renginys skirtas visiems besidomintiems trail bėgimu, ieškantiems naujų iššūkių bei norintiems tobulėti.

Bėgimas prasidės Žolinių naktį 21:30 Vilniaus rajone šalia Gėlos ežero. Trasos parinktos taip, kad bėgti nebūtų nuobodu. Pasiryžusiems šiam naktiniam nuotykiui teks pajusti bėgimo skirtingomis miško dangomis pliusus ir minusus. Nusimato gerų, plačių miško takų, bet taip pat bus ir siaurų, šaknų išraižytų keliukų bei klampių smėlėtų atkarpų. Trasos ves pro teritorijoje dėmesio vertas vietas, kurias verta aplankyti ne tik naktį, bet ir dieną.

Trasos bus ženklintos šviesą atspindinčia markiruote, bėgikams tereiks sekti rodyklėmis ir jie tikrai nepasiklys.

9 ir 19 km trasos prasidės prie Gėlos ežero, kuris puikuojasi vaizdingomis pakrantėmis. Abi trasos driekiasi siauresniais ar platesniais, bet prabėgamais miško keliukais ir takais. Miškai vietomis tankūs, vietomis retesni - naktį jie atrodys tikrai mistiškai ir įspūdingai. Bėgimo organizatoriai žada, kad reljefas nebus labai varginantis - šiek tiek kalvų ir visos tikrai įbėgamos, jei tik noro bus.

Pabėgėję miškais bėgikai pasieks Raudondvario gyvenvietę, kur stūkso apleistas Raudondvario dvaras - senas, mistiškas, laiko ir žmonių pamirštas statinių kompleksas, menantis net XVI amžių.

Pasigrožėjus naktiniais dvaro vaizdais, bėgikai pasuks tiesiai į Raudondvario motokroso trasą, kuri įrengta žvyro karjere. Daugmaž kilometro ilgio motokrosininkų teritorijoje bėgikų kurių lauks smėlėtos, motociklų "išartos" įkalnės ir nuokalnės.  Pralėkę motokroso trasą varžybų dalyviai miškais ir Gėlos ežero pakrante grįš į finišą.

Ilgesnioji, 19 km trasa bus šiek tiek sudėtingesnė, joje bėgikų laukia keletas neilgų bekelės atkarpų. Pirmoje ilgosios trasos dalyje bėgikai aplankys Skališkių uolą - 3 metrų aukščio ir 15 metrų pločio  gamtos paminklą, susiformavusį per tūkstančius metų. Skališkių uola dar vadinama Šventąja uola, nes jau ne pirmą šimtmetį žmonės tiki, kad uoloje varvantis vanduo ir šaltinis šalia jos turi stebuklingą galią - gydo sergančias akis.

Pirmą kartą bėgantiems naktį organizatoriai pataria dar prieš varžybas pabandyti bėgti su galvos žibintu (arba bent jau rankiniu prožektoriumi), pajausti kelią, dangą ir per daug neskubėti pirmuosius kilometrus. Svarbu pasitikrinti žibinto baterijas, kad jos būtų įkrautos ir žibintas neužgestų bėgimo metu. Kam nejauku bėgti naktį į mišką, kvieskite draugus ir bėkite kartu grupelėje.

Registracija į Run the Night bėgimą vyksta iki 2015 08 12.
 

Renginio tinklapis: https://sites.google.com/site/runthenighttrail/home

Renginio FB puslapis: https://www.facebook.com/pages/RUN-the-NIGHT-trail-b%C4%97gimas-nakt%C4%AF/1019813944704307


Daugiau naujienų iš kategorijos Pulsas
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas