sportuojam.lt 2013 m. kovo 24 d. 12:24 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Jauniems lenktynininkams - unikali galimybė

Lietuvos kartingo akademijoje atsiras vietoms ir jau patyrusiems jauniesiems lenktynininkams, ir dar niekada nesėdėjusiems prie vairo

Kartingo akademija laukia auklėtinių.
Kartingo akademija laukia auklėtinių.

Pirmą kartą mūsų šalies automobilių sporto istorijoje Tarptautinės automobilių sporto federacijos institutas (FIA Institute), Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) ir Lietuvos kartingo federacija (LKF) pristato unikalią jaunųjų lenktynininkų sportinio meistriškumo ir saugaus lenktyniavimo programą. Lietuvos kartingo akademijos veiklą finansuoja FIA Institutas, LASF bei kiti rėmėjai.
 

Iki šiol vaikų ugdymu užsiėmė kartingo klubai, pavieniai treneriai ar tiesiog tėvai. Tačiau nemažai daliai jaunųjų talentų kartingo sportas buvo nepasiekiamas dėl laukiančių milžiniškų išlaidų, techninių ir teorinių žinių trūkumo ar prastų treniruočių sąlygų. Šiemet startuojanti Lietuvos kartingo akademija sudarys sąlygas 20 jauniausių talentų siekti aukščiausių tikslų automobilių sporte.
 

„Atranką įveikę vaikai bus supažindinti su lenktynių technika, mokysis vairavimo subtilybių, saugaus elgesio trasoje ir už jos ribų“,- sako LASF prezidentas Gintaras Furmanavičius. -“Itin didelis dėmesys bus skiriamas ir vaikų tarpusavio bendravimo ugdymui, komandiniam darbui, fiziniam pasirengimui, sugebėjimui bendrauti su žiniasklaida ir rėmėjais. Mūsų užduotis yra išauginti ne tik greitus lenktynininkus, bet ir asmenybes, mažuosius automobilių sporto ambasadorius, būsimus pavyzdžius savo vienmečiams ir ateinančioms kartoms“. 
 

Lietuvos kartingo akademijoje galės dalyvauti 7-12 metų vaikai. Jie bus suskirstyti į dvi grupes. Pasak LKF prezidento Ramūno Savicko, federacija atrinks penkis lenktynininkus, kurie jau dalyvauja Lietuvos čempionatuose ir yra pasiekę gerų rezultatų. Šie pilotai pateks į vadinamąją Elito grupę. Dar 15 vietų akademijoje yra skirtos visiems norintiems - Lietuvos kartingo klubų, būrelių atstovams, ar tiesiog svajojantiems apie lenktynes ir greitį. Beje, į šias vietas galės  pretenduoti net ir niekuomet nelenktyniavę vaikai. 

Kovo 30 d. Vilniuje, Plytinės kartodrome vyksiančios atrankos metu bus kreipiamas dėmesys ne tik į vairavimo sugebėjimus. Ne mažiau svarbūs kriterijai – fizinis pasirengimas, komunikavimo įgūdžiai, sugebėjimas įsisavinti gautą informaciją. 
 

Lietuvos kartingo akademijos renginių metu vaikams teorinius ir praktinius užsiėmimus vykdys aukščiausios kvalifikacijos treneriai ir dėstytojai – Didžiosios Britanijos „Porsche“ taurės lenktynininkas Jonas Gelžinis, Lietuvos kartingo čempionas Martynas Tankevičius, Lietuvos automobilių ir motociklų sporto teisėjų klubo prezidentas Gražvydas Smetonis, kiti automobilių sporto specialistai. Komunikacijos ir bendravimo įgūdžius padės stiprinti Lietuvos ryšių su visuomene agentūrų asociacijos tarybos pirmininkas Linas Kontrimas. Lenktynininkų fiziniu pasirengimu, mitybos reguliavimu rūpinsis sporto klubas „Forum Fitness“ ir treneris Karolis Šarkauskas.
 

Lietuvos kartingo akademija pasirūpins ne tik vaikų edukacija. Sportininkams ženkliai sumažės ir finansinė našta. Visi jie bus aprūpinti specialiais lenktyniniais kombinezonais, treniruočių dienų metu galės naudotis poilsio paviljonu, kuriame ir nemokamai pietaus. Neturintys savo kartingų, galės nemokamai treniruotis su akademijos technika, kurią aptarnaus kvalifikuoti mechanikai.
 

Lietuvos kartingo akademijos užsiėmimai vyks prieš kiekvieną Lietuvos kartingo čempionato etapą, nuo gegužės iki rugsėjo. Birželio pradžioje sporto klube „Forum Fitness“ numatyta fizinio pasirengimo stovykla. Visą akademijos programą koordinuos Lietuvos automobilių sporto federacijos žiedinių lenktynių komiteto pirmininkas Darius Grinbergas.

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Patarimai
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas