ELTA 2019 m. balandžio 24 d. 19:48 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Reikia atsižvelgti į savo įpročius"

Birštono pusmaratoniui artėjant: kokių klaidų vengti likus kelioms savaitėms iki bėgimo?

Pusmaratonis
Augusto Didžgalvio nuotr.
Pusmaratonis
Su kiekviena diena vis labiau džiuginantis pavasario oras primena apie save, o žmonės vis dažniau ieško įdomios, aktyvios veiklos gamtos apsuptyje. Pirmąjį gegužės šeštadienį viename unikaliausių Lietuvos kurortų jau trečią kartą vyks Birštono pusmaratonis. Likus vos daugiau nei savaitei iki starto pradžios kyla vis daugiau klausimų - kaip išsirinkti trasą, kokius tikslus išsikelti, kaip teisingai pasiruošti ir ko nepamiršti bėgimo dieną?
 
„Visiems pavargusiems nuo miesto šurmulio ir išsiilgusiems gamtos Birštono bėgimas bus tikras malonumas ir atgaiva tiek kūnui, tiek sielai. Startas bus duotas nuo Birštono miesto savivaldybės ir drieksis Nemuno pakrante iš kurios bėgikai pateks į Žvėrinčiaus mišką. Ten drieksis didžioji trasos dalis. Birštono pusmaratonio trasos bus pritaikytos tiek pradedantiesiems, tiek tikriems bėgimo asams“, - sakė vienas iš Birštono pusmaratonio organizatorių Giedrius Bielskus pridurdamas, jog savaitė iki bėgimo yra atsakingas laikotarpis. Anot G. Bielskaus, svarbu atkreipti dėmesį į kelias pagrindines taisykles, kurios garantuos puikią savijautą prieš bėgimą ir jo metu.
 
Vienas didžiausių Birštono pusmaratonio gerbėjų - Lietuvoje gyvenantis Danielius Lima, kurio gyvenimo istorija yra unikali. Būdamas vos 17-os jaunas portugalas pateko į avariją ir patyrė traumą po kurios teko iš naujo mokytis tvirtai stovėti ant žemės. Šiandien Birštono „Vytautas Mineral SPA“ kineziterapeutu dirbantis portugalas ne tik tvirtai stovi ant kojų, aktyviai leidžia laisvalaikį - bėgioja, važinėja dviračiu, plaukioja, bet ir padeda žmonėms, kuriems reikalinga specialisto pagalba. Trečiąjį kartą dalyvausiantis Birštono pusmaratonyje D. Lima dalinosi patarimais, kurie pribrendo tiek iš asmenininės, tiek iš profesinės patirties. 
 
„Likus savaitei iki pusmaratonio verčiau nepersistengti. Būtina treniruotis, bet atstumai gali būti trumpesni, o pačios treniruotės lengvesnės. Likus savaitei iki bėgimo kažko kardinaliai jau neįmanoma pakeisti, o mažiau varginančios paskutinės treniruotės garantuos puikią savijautą starto dieną. Taip pat negalima pamiršti ir tempimo pratimų bei masažo, kuris padės atpalaiduoti įsitempusius raumenis“, - sakė D. Lima pridurdamas, jog svarbu, kad pasiruošimas bėgimui būtų palankus sveikatai. 
 
D. Lima atviravo, jog daugelis žmonių daro klaidą - geria daug vandens tik bėgimo metu. Anot kineziterapeuto, viena taisykle jis visuomet ir pats vadovaujasi, ir kitiems pataria - likus savaitei iki varžybų gerti didesnį kiekį vandens. „Vienos taisyklės, kuri nurodytu, koks tas konkretus kiekis, nėra. Kiekvienas turėtų atsižvelgti į savo įpročius. Jeigu įprastai vandens išgeriama 2-2,5 litro per dieną, savaitę prieš bėgimą šį kiekį reikėtų padidinti nuo 0,5 iki 1 litro. Tokiu būdu organizmas bus aprūpintas skysčiais iš anksto“, - sakė D. Lima.

 
Kineziterapeutas D. Lima pataria susilaikyti nuo intensyvaus sporto neseniai patyrusiems išvaržas, turintiems rimtų problemų su keliais ar po operacijos nepraėjus mėnesiui. Jeigu trauma nėra rimta ir medikai bėgimui pritaria, bėgimas nebus žalingas organizmui. Svarbu atsakingai įvertinti savo galimybes, pasirinkti įveikiamą distanciją ir bėgti palengva.
 
Bėgimo dieną vienas iš svarbiausių akcentų - apšilimas. Jokiais būdais jo negalima pamiršti, nes nuo jo priklausys ne tik rezultatai, bet ir savijauta. D. Limos teigimu, prieš startą galima lengvai prabėgti kilometro distanciją, padaryti tempimo pratimų kojoms. Tempimo pratimų kojoms yra įvairių - kirkšnies, klubinio blauzdikaulio raiščio, blauzdos, keturgalvio raumens. 
 
„Keturgalvio raumens tempimo pratimą atlikite taip - atsistokite, kojas suglauskite, kūną laikykite tiesiai, vieną koją sulenkite sau už nugaros ir palaikykite. Turite pajusti raumenų tempimą priekinėje sulenktos kojos šlaunies pusėje. Jeigu stovėdami ant vienos kojos nesijaučiate patogiai, viena ranka galite atsiremti į sieną“, - apie pasiruošimą prieš bėgimą kalbėjo D. Lima pridurdamas, jog tempimo pratimai prisidės prie geros fizinės savijautos, tačiau prieš startą ne mažiau svarbu ir pozityvios mintys. 
 
D. Lima atviras - nors Lietuvoje orai kartais ir permainingi, jie neturėtų kelti rūpesčių. Anot specialisto, oro sąlygos nėra tokios svarbios rezultatams, o pačiam bėgimo procesui didelės įtakos neturi. Sudėtingiausia bėgti, kuomet yra smarkus vėjas, tačiau visi kiti veiksniai - lietus, saulė ar temperatūra nėra tokie svarbūs. Reikėtų atsiminti tik tai, jog atsižvelgiant į oro sąlygas, reikia rinktis ir atitinkamą bėgimo aprangą. 
 
Žvėrinčiaus miško sveikatos takas puikiai tiks tiek norintiems lengvai prabėgti, mėgaujantis gamtos apsuptimi, tiek siekiantiems gerų asmeninių rezultatų. Trasoje bus galima pamatyti įspūdingas medžio skulptūras ir gamtos paminklus, įkvėpti gryno kurorto oro. Trasa lygi, turinti labai nedaug įkalnių, todėl puikiai tinka ir profesionaliems sportininkams, kurių prioritetas - asmeninių rezultatų gerinimas. 
 
„Trasa yra sertifikuota. Galimybė rinktis sau tinkantį atstumą labai įvairi. Profesionalams ir tiems, kurie nėra naujokai - skirta pusės maratono, 21,097 km. - bus bėgama du ratai, po 10 km. Dvejojantiems dėl savo fizinės ištvermės, bet jau turintiems šiek tiek patirties bus galimybė rinktis vieno rato - 10 km. distanciją. Pradedantiesiems bėgikams skirta 5 km. trasa, o šeimoms su vaikais paruošėme 1,7 km. trasą, kuri yra nemokama“, - apie trasų įvairovę pasakojo G. Bielskus, pridurdamas, jog registracija į Birštono pusmaratonį vyks iki gegužės 2 d., o nespėję turės galimybę registruotis renginio dieną.
 
Anot specialisto D. Limos, bėgantiems ne pirmą kartą visuomet lengviau įsivertinti savo galimybes. Pirmą kartą bėgantiems patariama pasirinkti trumpesnę trasą. Reikėtų susitelkti ne į patį rezultatą, bet pasimėgauti bėgimo procesu. 
 
„Bėgimas yra viena didžiausių mano aistrų, nes bėgdamas galiu atsipalaiduoti, išlaisvinti savo mintis nuo kasdienių minčių, kurios galvoje ir taip nuolatos sukasi. Bėgdamas galvoju tik apie patį bėgimo procesą, techniką, mėgaujuosi aplinka. Dalyvausiantiems tokiame renginyje pirmą kartą būtina pajusti emocijas, kurios užplūsta, kuomet iš tiesų mėgaujamasi bėgimu“, - su šypsena sakė D. Lima.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žmonės
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas