sportuojam.lt 2018 m. gruodžio 18 d. 10:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bėgioti galima ir žiemą

Pradėti bėgioti žiemą galite net jei to nedarėte niekada anksčiau.

Bėgioti galima ir žiemą.
Bėgioti galima ir žiemą.
Bėgioti naudinga. Ir ne tik tiems, kurie nori atsikratyti vieno ar kito papildomo kilogramo, bet ir visiems, ieškantiems būdų sumažinti įtampą po darbų ar net sustiprinti organizmo atsparumą prieš peršalimo ligas. Nors daugelis lauko sportą renkasi šiltuoju metų laiku, tinkamai pasiruošus, galima drąsiai bėgioti lauke ir žiemą. Ką reikia žinoti, kad bėgimas žiemą būtų malonus ir nepakenktų sveikatai?
 
„Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, jog pirmas žingsnis prieš pradedant bėgioti žiemą, yra pasirinkti tinkamą aprangą. Svarbu, kad apranga būtų patogi, tačiau kartu pasitarnautų ir kaip apsauga nuo vėjo, kritulių bei šalčio. Norint užtikrinti visas reikalingas funkcijas, reikėtų rinktis kelių sluoksnių aprangą.
 
„Apatinis sluoksnis turi didelę reikšmę bėgiko komfortui ir sveikatai – jis turi padėti išgarinti ant kūno besikaupiantį prakaitą, todėl reikėtų rinktis sintetinį drabužį. Antras sluoksnis svarbus norint palaikyti kūno šilumą, o viršutinis – apsisaugoti nuo nepalankių oro sąlygų“, – išskiria vaistininkė, tačiau sluoksniuojant rūbus pataria nepersistengti, jog bėgti nebūtų per karšta.
 
Svarbiausia – nesustoti
 
Nedvejokite, galima pradėti bėgioti žiemą, net jei to nedarėte niekada anksčiau. Tereikia teisingai įvertinti savo fizinį pasirengimą ir pasirinkti tinkamiausią distanciją. Apšilimą atlikite palengva, rinkitės nestaigius, paprastus pratimus. O jau pradėjus bėgti ar net įpusėjus netrumpą distanciją, labai svarbu nesustoti stovėti šaltyje. E. Ramaškienė įspėja, jog staiga sustojus, didėja tikimybė sušalti ir pasigauti ligą.
 
„Šaltis gali prasiskverbti pro aprangą ir pasiekti suprakaitavusį kūną vos per kelias minutes, tad jeigu pajutote, kad negalite įveikti visos numatytos distancijos bėgdami, eikite lengvu žingsniu, bet jokiu būdu nesustokite“, – pataria vaistininkė.
 
Saugotis peršalimo reikėtų ir įveikus numatytą distanciją – nedelskite ir sudrėkusią sportinę aprangą pasikeiskite į sausus, šiltus drabužius.
 


Saugokite gerklę
 
Net jei pasirūpinote šiltais rūbais ir pasirinkote optimalią distanciją, ypač reikėtų atkreipti dėmesį į pavojus gerklei. Pasak „Eurovaistinės“ vaistininkės, nuo peršalimo gali apsaugoti teisingas kvėpavimas.
 
„Pagrindinė taisyklė, kurios reikėtų laikytis – orą įkvėpti pro nosį, o iškvėpti pro burną. Įkvėpus pro nosį, oras spėja sušilti ir gerklę pasiekia nebe toks žvarbus“, – paaiškina vaistininkė ir primena, jog norint išlaikyti teisingą ritmą svarbu nesiblaškyti, o visą dėmesį skirti bėgimui  žymiai greičiau pavargsite.
 
Jeigu teisingai kvėpuoti sudėtinga ar nuo šalto oro norite apsaugoti gerklę, rekomenduojama dėvėti kaklajuostę arba specialią bėgimo kaukę, kuri neleidžia įkvėpti šalto oro.
 
5 svarbiausi patarimai
 
Įvertinkite savo savijautą. Jei jaučiatės peršalę, nesveikuojate,  jaučiate silpnumą, geriau startą palikti kitam kartui.
 
Pasirinkite tinkamą aprangą ir avalynę. Geriausia apsirengti keliais drabužių sluoksniais, tačiau ne per daug – prieš pradedant bėgti turi atrodyti, kad yra šiek tiek per šalta.
 
Apsisaugokite nuo gerklės skausmo – bėgdami įkvėpkite pro nosį, iškvėpkite pro burną. Dėvėkite kaklajuostę arba specialią bėgimo kaukę, kuri neleidžia įkvėpti šalto oro ir apsaugo kaklą.
 
Jei su savimi norite pasiimti indą su vandeniu ar gėrimu atsigeri, geriau pasiimkite dar karštą. Bėgant vanduo greitai atvėsta ir tampa itin šaltas.
 
Įpusėjus bėgti, nesustokite – staiga sustojus šaltis gali greitai pasiekti suprakaitavusį kūną ir lengva pasigauti ligą. Jei pajutote, kad nebegalite bėgti, eikite lengvu žingsniu.
Daugiau naujienų iš kategorijos Patarimai
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas