tenisopasaulis.lt 2018 m. rugsėjo 17 d. 12:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

10 patarimų jaunųjų tenisininkų tėvams

Perteikiame 10 Lietuvos ir užsienio sporto psichologų patarimų tėvams, kurie padės išsaugoti atžalų aistrą tenisui ir neprarasti pasitikėjimo savimi.

Psichologinis palaikymas – itin svarbus veiksnys, darantis įtaką jaunojo tenisininko požiūriui į sportą ir rezultatams korte. Todėl Vilniaus teniso akademija jaunųjų tenisininkų tėvams parinko dešimt Lietuvos ir užsienio sporto psichologų patarimų, kurie padės išsaugoti savo atžalų aistrą tenisui, norą žaisti ir tuo mėgautis, neprarasti pasitikėjimo savimi, motyvacijos ir patirti tik gerus pojūčius.
 
1. Tenisas vaikams turi būti smagus. Tai turi būti tik žaidimas, jokiu būdu ne verslas. Tėvai neretai spaudžia vaikus dėl geresnio reitingo, dalyvavimo ne tuose turnyruose, kuriuos planuoja vaikas su treneriu. Sukantis milžiniškiems pinigams didžiajame sporte, tėvams kartais sunku suprasti, kad daugumai teniso žaidėjų tai tiesiog pramoga. Svarbiausias tikslas turėtų būti mėgavimasis žaidimu ir sveika konkurencija.
 
2. Jūsų ir vaiko planai nėra vienodi. Jauni tenisininkai varžosi dėl daugybės priežasčių. Jie mėgsta konkuruoti, būti komandoje, džiaugtis įgyvendintais tikslais. Jūsų planai gali skirtis nuo jūsų vaiko ir jums reikia pripažinti, kad tenisas yra vaiko pasirinkimas, o ne jūsų. Jauni tenisininkai turi varžytis dėl savo pasirinkimo, o ne tenkinti tėvų užgaidas.
 
3. Akcentuokite susitelkimą kovojant dėl kiekvieno taško, o ne dėl rezultatų ar titulų. Mes gyvename visuomenėje, kurioje daugiausia dėmesio skiriama rezultatams ir pergalėms, bet laimėjimai priklauso nuo ilgo proceso ir mėgavimosi juo. Išmokykite vaiką susikaupti ir įveikti iššūkius, atsiradusius po vieno smūgio, o ne koncentruotis į laimėjimą ar trofėjų skaičių.
 
4. Vaikui jūs esate pavyzdys. Būdamas pavyzdys, turėtumėte išlikti ramus ir jausti pagarbą teisėjams. Kai jūs stebite rungtynes, jūsų vaikas imituoja jūsų elgesį. Jūs esate pavyzdys, todėl vaikas matys, kaip reaguojate į sunkias akimirkas ar neaiškų konkurento elgesį. Išlikite ramus ir susikaupęs visų rungtynių metu, kad jūsų būsima teniso žvaigždė galėtų perimti teigiamas elgesio savybes.
 
5. Neblaškykite vaiko patarimais rungtynių metu. Per turnyrus vaikams reikia žaisti. Visi patarimai turi būti atidėti į šalį, nes turnyre visas dėmesys turi būti nukreiptas į žaidimą aikštėje. Dažnai sakoma: „Tiesiog padaryk tai.“ Per daug patarimų gali lemti klaidas ir suprastėjusius rezultatus. Pasilaikykite savo žinias sau ir tiesiog palaikykite savo vaiką per varžybas.

 
6. Padėkite vaikui neužriesti nosies dėl rezultatų. Daug sportininkų po gerų pasirodymų ir pergalių tampa „pasikėlę“. Padėkite savo vaikui suprasti, kad jis visų pirma yra žmogus. Sėkmė ar pergalių skaičius neturėtų lemti žmogaus savigarbos. Padėkite savo vaikui rasti papildomų užsiėmimų, kurie nesusisiję su sportu, pavyzdžiui: muzika, teatras ar kt.
 
7. Pateikite vaikui teisingų klausimų. Uždavus klausimų po rungtynių, jūsų vaikui bus pasakyta, kas jums žaidžiant tenisą yra svarbu. Jeigu jūs paklausite: „Ar tu laimėjai?“, vaikas pagalvos, kad svarbi pergalė. Jeigu paklausite: „Ar tau buvo smagu?“, tada vaikas manys, kad svarbu mėgautis žaidimu.
 
8. Leiskite vaikui pailsėti. Daug treniruojantis auga meistriškumas, bet reikia ir atitinkamai ilsėtis, kad organizmas atsigautų. Tenisininkai tikrai daug laiko praleidžia treniruodamiesi, o, pridėjus dar ir mokyklos krūvį, galima pastebėti pervargimą – jie nebeturi aistros, daro, nes reikia. Todėl gerai pailsėti labai svarbu.
 
9. Domėkitės tenisu patys, kad suprastumėte, su kokiais iššūkiais susiduria vaikas, tačiau venkite jį treniruoti ir mokyti, kaip žaisti. Palikite šį darbą treneriams, nebent vaikas prašo patarimo. O jei patys esate ar buvote teniso žaidėjas, prisiminkite, kad vaikas žaisdamas viską mato kitaip nei jūs.
 
10. Mokykitės kontroliuoti savo neigiamas emocijas. Dažnai matome, kaip vaikai, pralaimėję tašką, susierzina, supyksta, numoja ranka ar gal net trenkia raketę. Reikalaujate, kad tokiose situacijose jis išliktų ramus. Tačiau ir patys turite stengtis, kad išmoktumėte neišreikšti savo neigiamų emocijų gestais, veido išraiška, kritikavimu ar net išėjimu iš aikštyno, kai vaikui nesiseka. Išmokę kontroliuoti neigiamas emocijas, ne tik labiau palaikysite savo vaiką, bet ir rodysite jam pavyzdį, kaip elgtis, kai nesiseka.
Daugiau naujienų iš kategorijos Patarimai
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas