sportuojam.lt 2018 m. rugsėjo 5 d. 11:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Patarimai aktyviai metantiems svorį

M. Jašinskytės požiūrį į sveiką mitybą gerokai pakeitė gyvenimas Amerikoje – būtent ši šalis stipriai pakoregavo jaunos moters gyvenseną.

Milana Jašinskytė
Milana Jašinskytė
   
 Visada švytinti ir nepriekaištingai atrodanti jogos bei šokių mokytoja Milana Jašinskytė jau daug metų yra sveikos gyvensenos šalininkė. Buvusi profesionali sportininkė atskleidžia, kad norėdama išlaikyti puikią savijautą ir išvaizdą ji ne tik intensyviai užsiima joga, sveikai maitinasi, bet ir periodiškai daro iškrovos dienas ir organizmą valo su stebuklingu kurkuminu.
 
Amerikoje atrado organizmą valančius produktus
 
M. Jašinskytės požiūrį į sveiką mitybą gerokai pakeitė gyvenimas Amerikoje – būtent ši šalis stipriai pakoregavo jaunos moters gyvenseną.
 
„Gyvendama už Atlanto pradėjau domėtis joga. Ten gyvena ne tik daug mėsainių gerbėjų, bet ir sveikos gyvensenos propaguotojų. Amerikoje rinka yra perpildyta veganiškų produktų. Ten atradau ir išbandžiau ne tik labai daug veganiškos virtuvės receptų, bet ir sužinojau apie tokius naudingus prieskoninius augalus kaip kurkuminas. Todėl grįžusi namo į Lietuvą stengiausi visas išmoktas pamokas įtraukti į savo kasdienę rutiną“, – pasakoja Milana.
 
Jogos trenerė džiaugiasi, kad kurkuminas, nors ir gerokai vėliau, bet pagaliau atkeliauja ir į Lietuvos gyventojų racioną. Šis prieskoninis augalas visame pasaulyje buvo iš naujo atrastas dėl savo stebuklingų priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių. Skystą kurkuminą organizmas įsisavina net šešis kartus geriau. Kurkuminas gerina kepenų funkciją ir turi detoksikuojantį poveikį. Todėl ypač tinka žmonėms, norintiems tiesiogine to žodžio prasme išsivalyti organizmą.
 
Skystas kurkuminas gerina virškinimą ir padeda mesti svorį. Svorio kritimas susijęs ir su kurkumino priešuždegiminiu poveikiu. Todėl ypač esant metaboliniam sutrikimui (kurio vienas iš simptomų – didelis riebalinis sluoksnis pilvinėje srityje), kurkuminas gali turėti įtakos mažinant uždegiminius procesus ir kartu metant svorį. Esant geram virškinimui gerėja ir odos būklė. Todėl skystas kurkuminas visame pasaulyje vertinamas ir naudojamas ne tik dėl geros savijautos, bet ir dėl nepriekaištingos išvaizdos.


 
„Svorio metimas man niekada nebuvo didelė siekiamybė. Išlaikyti svorį svarbu nebent dėl sveiko kūno ir geros savijautos. Todėl naudoti kurkuminą dėl patrauklesnės išvaizdos man niekada nebuvo pagrindinis motyvas. Pirmiausia šis prieskoninis augalas mano mityboje tapo nepakeičiamas dėl to, kad tai yra labai stipriai detoksikuojantis ir organizmą valantis produktas“, – prisipažįsta M. Jašinskytė.
 
Gerą savijautą suteikia iškrovos dienos
 
Sveikos mitybos specialistai atkreipia dėmesį, kad detoksikavimo procesas organizmui turi didžiausią poveikį rudenį ir pavasarį. Tai yra palankiausias metas pradėti valytis organizmą. Tačiau Milana prisipažįsta, kad organizmą ji valo kur kas dažniau – iškrovos dienas daro tada, kai pasijunta apsunkusi.
 
„Nepaisant sveikos mitybos, naudojamų ekologiškų produktų, būna ir įvairių nuklydimų, dienų, kai visoms moterims norisi riebaus, nekokybiško maisto. Kartais juo papiktnaudžiauju ir aš. Tačiau tik pradėjusi užsiimti joga lioviausi save dėl to smerkti. Užuot tai dariusi pasidarau sau iškrovos dieną“, – prisipažįsta žinoma moteris.
 
Per iškrovos dienas Milana geria vandenį, pagardintą citrina ar klevų sirupu. Pastarąjį ji naudoja tada, jei organizmą valo ilgiau nei vieną dieną.
 
„Nors dirbu fizinį darbą, man energijos per iškrovos dienas tikrai užtenka. Mes pamirštame, kad daug ir sunkiai privalgius organizmas pavargsta, nes tenka daug energijos sunaudoti maisto virškinimui. Valgome daugiau nei reikia, nereikalingas maistas organizmui tampa per didele apkrova. Po organizmo išsivalymo jaučiuosi aktyvi, netgi lakioju ant sparnų, – sako jogos trenerė. – Manau, kad nieko blogo organizmui nenutiks vieną dieną pasidarant iškrovos dieną. Tik reikia žiūrėti, kad vienos dienos nevalgymas netaptų šešių dienų rijimu. Reguliuojant svorį taip pat svarbu laikytis grafiko ir žiūrėti valandas, kada valgome. Kad būtų kuo mažiau atsitiktinių prišokimų prie valgio.“
 
Į svarstykles nežiūrinti ir kitiems to daryti nepatarianti Milana pabrėžia, kad didžiausias motyvas metant svorį turėtų būti ne kilogramai, bet gera savijauta. Juo labiau kad skiriasi kiekvieno žmogaus kūno struktūra, kaulų sandara, ūgis. Vienam idealus svoris gali būti 60, kitam – 80 kg. Tačiau nė vienas antsvorį ar nereikalingų kilogramų turintis žmogus nesijaus sveikai ir gerai.
 
Milana neslepia, kad jos svoris taip pat kinta – vasarą jis būna vienoks, žiemą kitoks. Daug kas priklauso nuo darbo krūvio, psichologinės būsenos. Tuo metu, kai priauga svorio, ji pasijunta vangesnė, sumažėja ne tik fizinis, bet ir protinis darbingumas.
 
„Gera savijauta man tapo ne tik darbu, bet ir gyvenimo filosofija. Visi turi įsidėmėti, kad gyvenimas neturėtų tapti kovos su svoriu ringu. Tiesiog reikėtų pakeisti savo įpročius, išlaikyti sveiką mitybą, naudoti ekologiškus produktus, gerti sveikuoliškus kokteilius, valgyti daug vaisių ir daržovių, įsidėti kurkumino, kuris valo organizmą ir padeda pašalinti toksinus, daugiau judėti, į darbą vaikščioti pėstute“, – geros savijautos patarimais dalijosi M. Jašinskytė.
Daugiau naujienų iš kategorijos Patarimai
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas