Monika Pivoraitė 2018 m. gegužės 24 d. 10:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Artėja didžiausias pavasario bėgimas

Gegužės 27 d. bėgimo entuziastai tradiciškai rikiuosis prie "Nike We Run Vilnius" starto linijos.

"Nike We Run Vilnius" savanoriai.
"Nike We Run Vilnius" savanoriai.
 Renginio dalyviai, tarp kurių ir garsiausi šalies bėgimo profesionalai, savo jėgas išmėgins 3-ose skirtingo ilgio distancijose - 5 km, 10 km ir 21,098 km. Vyks ir specialus vaikų bėgimas. Nors tokiam iššūkiui ruošiamasi iš anksto, o renginio metu dalyvius stebės tiek medikai, tiek būrys pirmosios pagalbos kursą išklausiusių savanorių, renginio dieną pranašaujant ganėtinai šiltą orą, organizatoriai skuba priminti svarbiausias saugaus bėgimo taisykles. 
 
"Kiekvienais metais didžiausias pavasario bėgimas pritraukia tūkstantinę bėgikų minią. Tarp jų gausu reguliariai besitreniruojančių bėgikų, tačiau būna ir tokių, kurie savo jėgas ilgose distancijose išmėgina pirmą kartą, - sako renginio iniciatorė sporto prekių gamintojos "Nike" prekės ženklo atstovė Lietuvoje Milda Monstavičiūtė. - Panašu, kad šiais metais oras renginio dieną žada būti ganėtinai šiltas ir saulėtas. Darome viską, kad bėgimo metu dalyviams užtikrintume geriausias sąlygas - bus įrengti trys vandens punktai, trasose budės medikai, taip pat skiriame ypatingą dėmesį savanorių pirmosios pagalbos mokymams - visi 120 renginio savanorių skyrė laiko mokymams, kuriuos dovanojo didžiausia draudimo bendrovė "Lietuvos draudimas". Nepaisant šių veiksmų, labai svarbu, kad ir kiekvienas dalyvis į pasiruošimą renginiui žiūrėtų rimtai, kiek galėdamas užtikrintų savo ir aplinkinių saugumą". 
 
Renginio organizatoriai primena svarbiausias taisykles: 
 
Į trasą tik su tinkama amunicija.
 
Pirmiausia renginio organizatoriai pataria pasirūpinti komfortišku bėgimu. Pradėti verta nuo batelių - vis tik jie svarbiausi bėgime. Tam, kad kojų nenuspaustų, neskaudėtų ar tiesiog nelauktų netikėtumai reikia rinktis "pažįstamus", jau ne kartą avėtus bėgimo batelius. Taip pat įvertinus orų prognozę ir faktą, jog bėgant visada darosi karščiau, reikia pasirinkti tinkamus: prakaitą garinančius ir normalią kūno temperatūrą palaikyti padedančius drabužius. Ilgųjų distancijų startas ankstyvas, tačiau kepurė gali tapti tikru išsigelbėjimu. Ją turėti itin svarbu bėgantiems 5 km distancijoje ir vaikams, kurių startai, kai saulė bus aukščiausiame taške.
 
Be tinkamos aprangos organizatoriai skatina nepamiršti ir geriausio bėgiko draugo - vandens. Jei netyčia vandens buteliuką bėgimo metu pamiršote arba vanduo jame tiesiog baigėsi, neprabėkite pro įrengtas vandens stoteles. 
 
Organizatoriai rekomenduoja dažno bėgiko kompanioną - ausines - palikti namuose. Esant tūkstantinėje minioje susiorientuoti aplinkoje yra privaloma. Todėl tiems, kurie neįsivaizduoja savo bėgimo be ausinių patariama jose muzikos klausytis labai tyliai, kad aiškiai girdėtųsi aplinkinių bėgikų ar organizatorių reakcijos, replikos, patarimai ir t.t. Galbūt šalia bėgančiam staiga prireiks pagalbos - su ausinuku šio prašymo galite ir neišgirsti. 
 
Bėgime stebėkite šalia esančius.
 
Pasak M. Monstavičiūtės, bėgimo metu kiekvienas esame atsakingi ne tik už save, bet ir aplinkinius. Todėl girdėti, matyti ir esant reikalui - padėti aplinkiniams yra be galo svarbu: "Dalyvaudami masiniuose renginiuose žmonės turi jaustis socialiai atsakingi. Skatiname siekti ne tik asmeninių rezultatų, bet kartu pajausti ir bendruomeniškumo dvasią, prireikus, padėti vieni kitiems", - sako organizatorė. Ji primena, kad dalyvių saugumu rūpinsis pirmosios pagalbos kursus praėję savanoriai, tačiau suteikti pirmąją pagalbą turėtų mokėti kiekvienas renginio dalyvis - nesvarbu, ar bėgikas, ar atėjęs juos palaikyti.
 
Neseniai "Lietuvos draudimo" užsakymu atlikta visuomenės apklausa atskleidė, kad 55 proc. Lietuvos gyventojų pirmosios pagalbos mokymuose dalyvavo daugiau negu prieš 5 metus, o 15 proc. tokių kursų iš viso nėra išklausę. Ruošiantis didžiausiam pavasario bėgimui, primenama, kaip reikėtų suteikti pirmąją pagalbą,  pagrindiniai pradinio gaivinimo žingsniai:
1. Patikrinkite žmogaus būklę: ar jis sąmoningas, ar kvėpuoja?
2. Jeigu žmogus nereaguoja skambinkite 112 arba nedelsiant kreipkitės į renginyje budinčią medikų pagalbą.
3. Kol neatvyko specialistai pradėkite gaivinimą patys: atlaisvinę viršutinę aprangos dalį 30 kartų paspauskite krūtinę, užspauskite nosį ir 2 kartus pro burną įpūskite oro, kartokite veiksmų seką kol žmogus atsigaus.
4. Keli gaivintojai gali keistis ir daryti dirbtinį kvėpavimą nepavargdami.
5. Atvykus medikams, perleiskite darbą profesionalams.
 
Išsamią informaciją apie pirmosios pagalbos procesą galima rasti vaizdo klipuke: https://goo.gl/daxawW.  
Bėgimo šventė jau šį sekmadienį, gegužės 27 dieną. Specialiais medaliais planuojama apdovanoti daugiau nei 6 tūkst. bėgikų. Registracija tęsis iki pat renginio pradžios, tad dar galima suspėti užsiregistruoti. Daugiau informacijos apie renginį, trasą ir kt. galima rasti interneto svetainėje www.werunvilnius.lt.
Daugiau naujienų iš kategorijos Pulsas
KOMENTARAI
 
 

LSD "Žalgiris" sporto bazė

Olimpiečių g. 17, Vilnius 852751477
 

Savicko sporto klubas

Ąžuolyno 7, Vilnius 852362223
 

EFFECTUS

Laisvės pr. 60, Vilnius 852414493, 868740701
 

ROYAL ATHLETIC CLUB

M.K.Čiurlionio g. 84A, Vilnius 852159383
 

SUPERGYM

Laisvės pr. 82, Vilnius 852703132
 

Šokių studija „Kandela“

Savanorių pr. 178, Vilnius 8 686 528 13 info@kandela.lt

EgoForte

Savanorių pr. 124 A, Vilnius 852161919 info@egoforte.lt
 

Žalgirio sporto kompleksas

A. ir J. Gravrogkų g. 4, Kaunas, 837351620, 8604 03155
 

Sporto kompleksas Sugihara

Č.Sugiharos g. 3, Vilnius (8 5) 270 57 10
 

„Geležiniai žmonės“

Jurbarko g. 2, Kaunas 837 264470 837 314093
 

Teniso aikštynas "EcoTENNIS"

VŠĮ ,,Ekotenisas” Draugystės g. 10, Kaunas info@ecotennis.lt + 370 640 46661, + 370 37 452852
 

Sporto klubas "Margiris"

Naujoji g. 52, Alytus

"Victoria Gym"

Trinapolio g.11, Vilnius
 

FORUM Sporto klubas

Konstitucijos pr. 26, Vilnius
 

"Vilniaus Sigmos" sporto centras

Kalvarijų g. 125, Vilnius
 

Sporto klubas "Žalgiris"

Ūdrijos g. 2a, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo klubas "Šaulė"

Ugniagesių g. 8, Alytus
 

Sporto ir sveikatingumo centras "Ąžuolynas"

Sporto g. 3, Kaunas
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas